Dnes jsme s dětmi prožili den jako z pohádky o mašinkách! Naše putování začalo ranní cestou autobusem do Liptaně. Odtud naše kroky vedly přímo na nádraží, kde už na nás dýchala ta pravá železniční atmosféra. Děti s napětím a dychtivě vyhlížely koleje a nemohly se dočkat, až uslyší známé „Húúú!“. A hurá... dočkali jsme se! Na nástupiště s patřičným odfukováním a oblaky páry dorazil nádherný historický parní vláček. Samotná jízda byla prostě kouzelná. Sledovat ubíhající jarní krajinu z okýnek vlaku, poslouchat klapot kol a cítit vůni dýmu z lokomotivy, to byl pro všechny zúčastněné obrovský zážitek. Výlet parní mašinkou se nám moooc líbil.