ZAV - psaní na klávesnici všemi deseti

Na naší škole využíváme programovou výuku ZAV - internetovou školu pana Zaviače. Žáci od třetího ročníku mají možnost naučit se psát na klávesici všemi deseti. Při psaní se nedívají na prsty a klávesnici, ale očima sledují pouze obrazovku. Žáci mají možnost psát na školních počítačích v době školní družiny a v počítačovém kroužku pod vedením učitelky Frankové. Kvalifikované psaní na PC je také součástí učebních plánů Informatiky.
Žáci mají možnost prvních 100 lekcí psát zdarma i doma na svém počítači. Je nutné mít připojení k internetu a ze stránek www.zav.cz si stáhnout do svého počítače program ZAV.
Postup: 1. patro - 1. třída – IV. generace - nainstalovat aplikaci. Přístupové údaje pro domácí výuku jsou pro žáky úplně stejné jako ve škole.